Haber

Bakan Yumaklı, su yarışmasından ödülle dönen lise öğrencisi Ayşe’yi kabul etti.

Bakan Yumaklı, su yarışmasından ödülle dönen lise öğrencisi Ayşe’yi kabul etti.

TARIM ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, İsveç’te düzenlenen Stockholm Gençlik Su Ödülü Yarışması’nda ‘Üstün Başarı Ödülü’ kazanan İzmir Özel Çakabey Lisesi öğrencisi Ayşe Pelin Dedeler ile bir araya geldi.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nün her yıl lise öğrencilerine yönelik düzenlediği Türkiye Gençlik Suyu Ödüllü Proje Yarışması’nda birinci olan İzmir Özel Çakabey Lisesi öğrencisi Ayşe Pelin Dedeler, Stockholm Gençlik Suyu’nda ‘Sudaki Mikroplastikler’ unvanını kazandı. İsveç’teki Stockholm Uluslararası Su Enstitüsü tarafından düzenlenen Ödül Yarışması. ‘Nano Malzemelerle Çevresinden Uzaklaştıran Yeni Manyetik Sistem Projesi’ ile ‘Üstün Başarı Ödülü’ne layık görüldü. Büyükbabalar ödülünü Prenses Victoria’dan aldı.

‘ÇOK MUTLUYUM, MEMNUNUM’

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre; Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Ayşe Pelin Dedeler ve annesiyle bakanlık makamında bir araya geldi. Bakan Yumaklı, öğrenciyi başarısından dolayı tebrik ederek, ödüllü proje hakkında bilgi aldı. Bir kız babası olarak Dedeler’in başarısından büyük gurur duyduğunu ifade eden Bakan Yumaklı, projenin çok benzersiz olduğunu, su kaynaklarının ve içindeki canlıların plastik atıklardan korunmasının önemli olduğunu söyledi. Bakan Yumaklı, Ayşe Pelin Dedeler’in başarısıyla rol model haline geldiğini belirterek, “Ülkemizin gençlerine gerçekten umutlu ve iyimserim. Sorumluluk duymak, insanlığa, ülkeye ve dünyaya faydalı olmak için çalışmak bir davranıştır” dedi. Bu takdir edilmeli. Dolayısıyla bu başarıyı duyunca çok sevindim.” “Mutluydum” dedi.

bagcilarajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu