Haber

Şüpheli bir şekilde ölen Öykü’nün arkadaşı 26 ay tutuklu kaldı

Şüpheli bir şekilde ölen Öykü’nün arkadaşı 26 ay tutuklu kaldı

“Neden gözaltına alındığımı bilmiyorum”

KOCAELİ – Kocaeli’de 21 yaşındaki Öykü Yündün’ün şüpheli ölümüyle ilgili tutuklanan sanığın davasına devam edildi. Suçlamaları kabul etmeyen sanık, “26 aydır tutukluyum ama neden tutuklu olduğumu bilmiyorum” dedi.

13 Temmuz 2021’de Yeniyalı Mahallesi Koşu Sokak’ta meydana gelen olayda, önceki gün akşam saatlerinde arkadaşı olduğu öğrenilen Nihat Ş.’nin evine giden Öykü Yündün (21), yaralandı. öğle vakti hareketsiz yatarken bulundu. Nihat Ş.’nin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edilirken, yapılan incelemelerde Yündün’ün hayatını kaybettiği belirlendi. Genç kızın ölümünün şüpheli bulunmasının ardından Nihat Ş. Gözaltına alınan şahıs, ifadesinde işe gitmek için evden çıktığını, döndüğünde Yündün’ü ölü bulduğunu söyledi. Nihat Ş. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

“26 aydır tutukluyum ama neden tutuklu olduğumu bilmiyorum”

Nihat Ş. Hakkında “Uyuşturucu veya uyarıcı madde taşımak veya sağlamak”, “Uyuşturucu kullanılmasını kolaylaştırmak” ve “Taksirli davranışta bulunarak kasten öldürme” suçlarından açılan davanın duruşmasına Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Tutuklu sanık Nihat Ş. duruşmaya katıldı. ve avukatı katıldı. Suçlamaları kabul etmeyen Nihat Ş., “26 aydır tutukluyum ama neden tutuklu olduğumu bilmiyorum. Öykü’nün ölümünde herhangi bir kasıt ve ihmal yoktur. Öykü’ye uyuşturucu vermedim. Öykü uyuşturucu kullanmasın diye maddeyi yanıma aldım. Uyuşturucuyu kendim kullanıyorum. Tahliyemi istiyorum.” konuştu.

Mahkeme heyeti sanığın tutukluluğunun devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

İddianameden

Hazırlanan iddianamede Nihat Ş. Öykü Yündün’e verdiği uyuşturucuyu kullandığını, olay günü işe gitmek için evden çıktığını, döndüğünde ise içeri giremediğini söyledi. İddianamede, Nihat Ş. evden inleme sesi duyunca komşusundan merdiven alıp balkona giren Öykü’yü ağzından köpükler çıkarken yerde yatarken gördü. İddianamede Nihat Ş. Olaydan 30 dakika sonra 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayan şahsın, bu süre içerisinde uyuşturucu ekipmanlarını topladığı ve maddeyi pencereden dışarı attığı belirtildi.

Adli Tıp Kurumu’nun son duruşmasında hazırladığı otopsi raporunda Öykü’nün zehirlenme ve uyuşturucu kullanımına bağlı komplikasyon gelişmesi sonucu hayatını kaybettiği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu