Ekonomi

Kaçak elektrik kontrolüne giden Dicle Elektrik ekibine saldırı

Geçen ay, hırsızlıkla mücadele eden saha ekipleri tarafından ilçeye bağlı kırsal Yaprakbaşı ve Düzova mahallelerinde 13 kaçak trafo tespit edildi. Yine aynı bölgede portatif kaçak trafoların kullanıldığı öğrenildi.

Jandarma ekipleriyle birlikte trafolara el koymak ve kaçak kullanımını engellemek için bölgeye giden gruplar, trafo sahipleri ve çevredekiler tarafından taşlı saldırıya uğradı.

Şirketten yapılan açıklamada, trafoları yerden zor şartlar altında toplayan ekiplerin çalışmaları, taşlı saldırı ve jandarma ekiplerinin aldığı güvenlik önlemlerinin de drone ile görüntülendiği bildirildi.

16 milyon liralık kaçak kullanımın önüne geçildi

Bir önceki ay ele geçirilen 13 kaçak trafonun devre dışı bırakılmasıyla yaklaşık 25 bin nüfuslu bir ilçenin elektrik ihtiyacını karşılamak için 3 megavolt amper (MVA) gücün kullanılmasının önüne geçildiği, 4 trafonun da kullanılmasının önüne geçildiği belirtildi. ayda milyon lira, dönem başına 16 milyon lira önlendi.

Dicle Elektrik Genel Müdürü Yaşar Arvas, “Kaçak elektrik kullanımının önlenmesi ve aboneliği olmayan vatandaşlarımızın kayıt altına alınması için değerli çalışmalar yapıyoruz. Elektrik bedelini ödememek için verdiğimiz birçok teşvik programı değeri 200 bin. “Amacımız, milli kaynaklarımızı korumak ve sorumluluk bölgemize elektriği kesintisiz, kayıpsız ve kaliteli bir şekilde ulaştırmak. Bu kapsamda kullandığı elektriğin bedelini zamanında ödeyen abonelerimizin haklarının korunması için çalışmalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu