Haber

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Odası Esnaf Taksimetre Ayarını Online Sisteme Taşıdı

KERİM UĞUR

izmirŞoförler ve Otobüsçüler Odası, hayata geçirdiği uygulama ile artık şehrin her yerinde kullanılabilen taksimetre ayarını online sisteme taşıdı. izmirŞoförler ve Otobüsçüler Esnaf Odası Celil Anık, “Önceden şoför esnafımız üç gündür taksimetre güncelleme kuyruğunda beklerken şimdi bir tuşa basıyorlar. izmirİstanbul’daki 3 bin taksinin taksimetre ayarını tamamladık” dedi.

izmirTürkiye’de ilk kez Şoförler ve Otobüsçüler Odası, taksicilerin yeni tarifeye göre taksimetrelerini güncellemek için uzun kuyruklarda beklemelerini önleyecek bir uygulamayı hayata geçirdi.

Uygulamanın ilk örneği bugün düzenlenen törenle yapıldı. İzmir Ulaşım Merkezi’nde düzenlenen törene, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Şoförler ve Otomobil Esnafları Odası Başkanı Celil Anık ve oda yetkilileri katıldı. Uygulamanın tanıtım sunumu ile başlayan törende, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Şoförler ve Otobüsçüler Odası Esnaf Başkanı Celil Anık taksimetrelerin güncelleme butonuna bastı.

Taksimetre güncellemelerinin ardından bir taksi şoförüne bağlanan liderler, taksimetrenin güncel olup olmadığını sorar ve güncellemeleri şoförlere gönderir. haberlerverilmiş.

“ANAHTAR GEÇİRİN İZMİR’DE 3 BİN TAKSİLİK TAKSİMETRE AYARINI TAMAMLADIK”

ANKA uygulaması hakkında Haberlerİzmir Şoförler ve Otobüsçüler Odası Esnaf Lideri Celil Anık, acentesine yaptığı açıklamada, “Gerçekten bir ilki gerçekleştiriyoruz. Çünkü bildiğiniz gibi taksimetre ayarlarında araçlar bir noktada toplandı. Bin araç, beş yüz araç oldu. bir uğraş.Arkadaşlarımız üç gündür kuyruktaydı.Diğer illerde de böyleydi.Şu anda bugün bir tuşa basıyoruz ve İzmir’de üç bin taksinin taksimetre ayarını tamamladık.Tabii ki var Burada emeği geçenler var, başta Büyükşehir olmak üzere, Ulaştırma Bakanlığı’nın bu yetkiyi vermesi, bu sistemin kurulması, bunu pekiştiren bir esnaf birliği var, İzmir esnafımız hep birlikte sorumluluk üstlendi. ve bugün bu keyfi yarattık” dedi.

Başkan Anık, Ulaştırma Bakanlığı’nın yönetmelik değişikliği ile bu uygulamayı hayata geçirdiklerine dikkat çekerek, şunları söyledi:

“Uzaktan erişimle ilgili düzenleme bakanlık değişikliğinden sonra oldu. Geçen sene yönetmeliği değiştirdiler. Biz de cihazlarımızı ona göre uyarladık. Bugün itibariyle 2 yıl önce istesek de yapamıyorduk.”

“TAKSİ BAYİLERİMİZLE HER ZAMAN DAYANIŞMA İÇİNDE OLACAĞIZ”

Anık’ın ardından basın mensuplarına yapılan başvuruyu değerlendiren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, şunları söyledi:

“Gurur verici bir buluşma. İZUM’dayız ve Taksiciler Odası Başkanımız ve yöneticileriyle görüştük. Türkiye’deki taksicilerimize her zaman eziyet olan tarife güncellemesine dijital çözüm getirildi. Tebrikler. bu nedenle odamızda Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiler.Taksicilerimizin taksimetreleri bir tuşla güncellendi.Esnafımızın her tarifede büyük mağduriyet yaşadığını ve uzun kuyruklarda perişan olduğunu biliyoruz. bu yüzden esnafımızın farkında olmadan taksimetrelerinin güncellendiğini görmesinden gurur duyuyoruz.Uygulamayı hayata geçirdi.Taksicilerimizi tebrik ediyorum.Taksiciler odamızı canı gönülden kutluyorum.Birçok öncü faaliyetlere imza attılar. Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiler.Taksimetre güncelleme uygulaması ile odamız çok ilerici ve çok yenilikçi bir oda olduğunu bir kez daha gösterdi.Bu nedenle hem idareyi hemde idareyi meclis başkanını ve tüm yönetim üyelerini tebrik ediyorum. Konsey. İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak taksicilerimizin her zaman yanında olacağız. Hepimizin ortak hedefi hem taksicilerimize hem de tüm İzmirlilere daha huzurlu ve konforlu bir hizmet sunmaktır. Bu nedenle çok memnunuz ve çok gururluyuz. Teşekkür ederim.”

Kaynak: ANKA / Teknoloji

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu