Haber

Bucak’ta gözaltında ölüm davası başladı

BURDUR’un Bucak ilçesinde Ali Kurama’nın gözaltı sürecinde ölümüne neden oldukları iddiasıyla biri tutuklu olan iki polis memuru haklarındaki suçlamaları reddetti.

2 Mart’ta Bucak ilçesinde Ali Kurama, gözaltı sürecinde polisle girdiği çatışmada aldığı darbe sonucu yaralandı. Hastanenin ağır bakım ünitesinde tedavi altına alınan Kurama, 30 gün sonra verdiği yaşam savaşını kaybetti.

Ali Kurama’nın ölümüne neden oldukları iddiasıyla ‘kasten yaralama sonucu öldürme’ suçundan dava açılan biri tutuklu 2 polisin Burdur Lisesi’ndeki yargılanmasına başlandı. Suç Mahkemesi. Sanık polis memuru CD, gözaltına alınan polis memuru R.Ç. Törene, hayatını kaybeden Ali Kurama’nın babası Mehmet Kurama ve parti avukatları katıldı. Gözaltına alınan polis memuru CD, savunmasında, “2 Mart 2023 tarihinde Haber Merkezi’nin ihbarı üzerine maktul kişinin aracını takip ettik. Sazak mevkiinde yaklaşık 300 metre kovalamaca yaşadık. Ali Kurama araçtan indi ve uzaklaşmaya başladı.Doğruca yanına koştuğumuz da bıçağı çekip bana fırlatmaya başladı.Sonra elinden yakaladık ve kavga etmeye başladık.Beni bıçaklamaya çalışırken, Elinden bıçağı düşürdüm.Aramızdaki boğuşma sırasında kelepçe takmaya çalıştım.Biz de 112 Acil’den sağlık ekibi istedik.Sağlık ekipleri gelince kelepçeleri de çıkardım.O sırada dengesini kaybetti. ve yere düştü” diyen sanık CD, “Olay sırasında yere düşen Ali Kurama’nın kanlı yüzünü ellerimizle yıkadık. Elimden gelmiş olabilir, üzerime atılan suçlamaları kabul etmiyorum. Araçta bulunan kadın kişinin G.Ö. “Biz terörist miyiz?” lanet etti. Ali Kurama da tutuklanma emrini yerine getirdiğim için düşman oldu. Ali Kurama ile olaydan önce bir yerde buluştuğumuzda bana ‘Beni tutukladınız, bir yerde buluşuruz’ dedi.

Polis memuru R.Ç. mahkemedeki savunmasında, kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmediğini söyledi. Mahkeme heyeti, kısa bir aradan sonra polis memuru CD’nin tutukluluğunun devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu