Haber

AK Parti Konak İlçe Başkanı Başdaş’tan “afiş” tepkisi

AK Parti Konak İlçe Başkanı Mehmet Sait Başdaş, Yeşildere yolu üzerindeki Gazi Mustafa Kemal Paşa Köprülü Kavşağı’nın kapatılmasına özel bir hastaneye ait afişle tepki gösterdi.

Başdaş, yaptığı yazılı açıklamada, şehrin en önemli geçiş noktalarından biri olan Gazi Mustafa Kemal Paşa Köprülü Kavşağı’nın özel hastane ilanlarıyla kapatıldığını belirtti.

Türkiye’nin kurucu liderinin adının anıldığı bir yere ticari amaçla yaklaşılamayacağını kaydeden Başdaş, “Bu ülkenin ortak değerlerinden her fırsatta bahseden CHP’li yöneticiler, Mustafa Kemal’in adının üstünü kapatıyorlar. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu kimse bu durumu boş yere açıklayamaz.” ifadelerini kullandı.

2013 yılında Homer Bulvarı adının tartışma yarattığını hatırlatan Başdaş, şunları söyledi:

“O zamanlar Homer Bulvarı’na Gazi’nin adını vermeyi uygun bulduk. Ancak teklif kabul edilmedi. Güzergâh üzerindeki köprü geçişine Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından Gazi Mustafa Kemal Paşa adı verildi. Bugün görüyoruz ki öyle değil. Bu isme yeterince önem verilmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Sevmek sözde değil özde olmalıdır.”

Başdaş, bu alanın bir yıldır billboard ile kapatıldığını savunarak açıklamasını şöyle tamamladı:

“Atatürk sevginiz bu mu? Ekonomik fikriniz Atatürk sevginizi geride bırakmış görünüyor. Hizmet etmiyorsunuz, şehrin en değerli yerlerinin reklam panolarıyla kapatılmasına izin veriyorsunuz, her saçma sapan bahiste başı çekiyorsunuz, Ceddi’mizin ismine saygı duymuyorsunuz Soyer Bey gerçekten ne yapıyorsunuz?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu