Ekonomi

Activision Blizzard’ın Microsoft’a satışından dava açıldı

FTC’nin San Francisco’daki federal mahkemeye yaptığı başvuruda, Microsoft’un Activision’ı satın almasına izin verilmesi durumunda pazardaki rekabetin bozulacağı endişesi bulunduğu belirtildi.

Başvuruda, rekabetin kaybedilmemesi için süreksiz ihtiyati tedbirin gerekli olduğu ileri sürülürken, mahkemeden uzaklaştırma kararı istendi.

Microsoft’un başkan yardımcısı Brad Smith, “Davamızı federal mahkemede sunma fırsatını memnuniyetle karşılıyoruz” dedi. değerlendirmesini yaptı.

Smith, “ABD’deki yasal süreci hızlandırmanın nihayetinde piyasaya daha fazla seçenek ve rekabet getireceğine inanıyoruz” dedi. ifadelerini kullandı.

AB satın almayı onayladı, İngiltere engelledi.

Xbox oyun sisteminin üreticisi Microsoft, “Call of Duty” ve “World of Warcraft” gibi oyunların üreticisi Activision Blizzard’ı Ocak 2022’de yaklaşık 69 milyar dolara satın alma planını açıklamıştı.

Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasalar Otoritesi (CMA), Eylül 2022’de anlaşmanın incelemesini başlattı ve Microsoft ile Activision Blizzard arasındaki anlaşmanın bulut oyun pazarının geleceğini değiştireceğine dair endişeleri gerekçe göstererek bu yılın Nisan ayında satın almayı bloke etti.

Öte yandan Avrupa Birliği (AB), rekabet incelemesini tamamlayarak Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasına onay verdi.

AB onayı için Microsoft, Avrupalı ​​tüketicilere Activision oyunları için 10 yıllık ücretsiz bulut oyun hizmetleri sağlamayı taahhüt etmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu