Haber

Zonguldak’ta karganın garajın anahtarlarını alıp kaçtığı kameralara yansıdı.

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde bir karga garajın anahtarlarını alıp cep telefonuyla kaçtı.

İlçeye bağlı Filyos Kasabası Fen İşleri Müdürlüğü’nde işçi çavuş olarak görev yapan Osman Yılgın, yaklaşık 6 aydır besledikleri “Karabaş” isimli karganın garaja geldiğini fark etti.

Yılgın, masasına konan karganın görüntüsünü arkadaşına göndermek için cep telefonuyla çekim yaparken, karga masanın üzerindeki anahtarları alarak garajdan çıktı.

Yılgın’ın “Karabaş lütfen bırak.” Karganın arkasından seslendiği anahtarlar daha sonra bulundu.

“İnsanlara alışkındır, onları çok sever”

Osman Yılgın, gazetecilere, kendisinin ve meslektaşlarının karganın peşinden koştuğunu ve kargayı kum ocağında anahtarla oynarken bulduğunu söyledi.

Karabaş’ın ilçenin maskotu haline geldiğini anlatan Yılgın, “Biz çok sevdiğimiz bir kargayız. Çarşıdaki kafelere, kahvelere gider. Oradan çay kaşığı çalar. Oynayan arkadaşlarından taş alır. tamam. Bu karga insanları çok seviyor. Hemen her gün yanına geliyor. Burada ona ceviz veriyoruz. Çörek veriyoruz.” söz konusu.

Garaj Müdürü Aykut Yener, kargayı artık belediyenin “personeli” olarak gördüklerini belirterek, “Her gün bize geliyor. Haberimiz olmadan giriyor. Yemeğini yiyor, suyunu içiyor. İşi bitince geri geliyor.” aç. Filyos’un sevgilisi. Yaban hayatı. Bunda bir şey yok. İnsanlara alışık, diğer kargalarla alakası yok.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu