Teknoloji

Türkiye ile Singapur arasındaki iş birliği fırsatlarının değerlendirileceği “Açık İnovasyon Sohbetleri” başlıyor.

Sistem Global Consulting ve Singapore Enterprise iş birliği kapsamında düzenlenen, Türkiye ve Singapur teknoloji ekosistemleri arasındaki işbirliklerini geliştirmeyi amaçlayan etkinlik, 3 Ağustos’ta gerçekleşecek.

Sistem Küresel Danışmanlığı ve Enterprise Singapore, Open Innovation Talks’ta Türkiye ve Singapur’daki teknoloji ve inovasyon ekosistemlerinin önde gelen şirketlerini ağırlayacak. Ağustos ayında online olarak gerçekleştirilecek toplantıda Türkiye ve Singapur’daki fırsatlar, açık inovasyon uygulamalarının faydaları, açık inovasyon yaklaşımının ve orta ülkeler arasındaki ortaklıkların işletmelerin küreselleşme stratejilerine yansımaları masaya yatırılacak. 3, iki ülke arasında başarılı işbirliği ve inovasyon ortaklıkları geliştirmek amacıyla. .

Teknoloji şirketlerinin Singapur ve Türkiye’deki hibe ve teşvik programlarına erişiminin ve ilgili pazarlardaki yatırım fırsatlarının kolaylaştırılması amacıyla başlatılan Türkiye-Singapur Teknoloji İşbirliği Programı’nın detaylarının anlatılacağı Açık İnovasyon Sohbetleri 3 Ağustos Perşembe 10.30’da paylaşıldı.

System Global Danışmanlık COO’su Elif İşgör Önen, Enterprise Singapore Bölge Müdürü Yogeindran Thiayagarajah, Quest Ventures Yönetici Ortak James Tan, ACE Müdür Yardımcısı Jerrick Tee, Socar Türkiye Dijital Ekosistem Yöneticisi His Ökesli, TTGV İklim Teknolojileri Elçisi Dr. Hüseyin Güler, MIRSIS CTO’su Hasan Güner ve Opsis CEO’su Andrew Ow konuşmacı olacak, Sistem Global Consulting web sitesi veya sosyal medya kanallarından ücretsiz kayıt yaptırmak mümkün.

Konuyla ilgili açıklama Elif İşgör Önen, Sistem Global Danışmanlık COO’su , “Sistem Global Danışmanlık olarak 2014 yılından beri iş bağlantılarımızı sürdürdüğümüz Singapur’da 2020 yılından itibaren kendi ofisimiz ile bulunuyoruz. Singapur, sunduğu olumlu iş ortamı, finansal derinlik ve iş fırsatlarının yanı sıra ASEAN bölgesine yönelmek isteyen şirketler için değerli bir sıçrama tahtası. İki ülkenin başarılı teknoloji ekosistemlerinin açık inovasyon bakış açısıyla ortaya çıkması, her iki ülkedeki şirketlerin farklı pazarlara açılmasını veya birlikte daha güçlü bir şekilde ürün geliştirmesini sağlayacak bir takım avantajlar sunacaktır. Bu panelde, açık inovasyon yaklaşımının farklı ülkelerdeki şirketler arasında oluşturduğu iş ortaklıklarının gücünü bizzat deneyimlemiş, deneyimlerinin iki ülke ortasındaki şirketlere ilham ve yol gösterecek farklı paydaşlarını bir araya getirmenin heyecanını yaşıyoruz. ”

Yogeindran Thiayagarajah, Doğu Avrupa ve Orta Asya Bölge Müdürü, Enterprise Singapore “Türkiye, girişimciler ve inovasyon için hızla büyüyen bir merkez haline geliyor. Son üç yılda, bölgedeki teknoloji talebini karşılamak için birçok start-up büyüdü ve e-ticaret, oyun, fintech, eğitim teknolojileri ve akıllı gibi alanlarda yabancı ve Türk girişim sermayesi yatırımlarında artış oldu. şehirler. Güneydoğu Asya’da dinamik bir inovasyon merkezi olan Singapur’da unicornların ve yeni teknolojik çözümler sunan şirketlerin sayısı hızla artıyor. Bu nedenle, Türk ve Singapurlu şirketler, teknolojik gelişme ve pazara erişimde birbirini tamamlayıcı güçlere sahiptir. Sistem Global Consulting’in katılımıyla gerçekleştirdiğiniz ve iki ülke arasındaki işbirliği fırsatlarını geliştiren Açık İnovasyon Sohbetleri gibi birçok yeni projeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu