Haber

Putin’den Batı’ya: Savaşı onlar başlattı

Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin, 24 Şubat’ta Rusya-Ukrayna savaşının birinci yıl dönümü öncesinde Rusya Federal Meclisi’nde yaptığı konuşmada, “Konuşmamı Rusya için zor ve dönüm noktasında, önemli gelişmelerin yaşandığı bir dönemde yapıyorum. dünyadaki değişimler” diyen Putin, ABD ve Avrupa ülkelerinin Ukrayna’ya askeri takviyesine de değindi.

Sputnik’in haberine göre Rus Devlet Başkanı, ‘Rusya, Donbass’ın sorunlarının barışçıl çözümü için elinden gelen her şeyi yaptı’ diyerek, “Ancak Kiev, Donbass’ın sorunlarını çözmedi, onu sürükledi, siyasi cinayetler ve cinayetler işledi” dedi. Müminleri fena halde yaraladı, tedavi etti” dedi.

‘BATI, UKRAYNA’YI BÜYÜK SAVAŞA HAZIRLADI’

“Dünyada hiçbir ülkenin ABD kadar yurtdışında askeri üssü yok, yüzlercesini kurdular” diyen Putin, “Rusya Batı ile diyaloğa her zaman açık ve oluşturulması için çalışma teklifinde bulundu. yıllardır ortak bir güvenlik sisteminin.”

Putin ise, “Batı o dönemde köle haline gelen Ukrayna’yı ‘büyük savaş’a hazırladı ve bugün bunu yaptığını itiraf ediyor” ifadelerini kullandı.

“SAVAŞI DURDURMAK İÇİN GÜCÜ KULLANIYORUZ”

Rusya-Ukrayna savaşını “Batı başlattı” sözlerine ekleyen Rusya Devlet Başkanı Putin, “Savaşı Batı başlattı ve biz bu savaşı durdurmak için güç kullanıyoruz. Evimizi ve halkımızın canını koruyoruz. ve Batı’nın istediği, sınırsız hakimiyete sahip olmaktır.”

Putin konuşmasında savaşın başından bu yana ABD ve Avrupa ülkeleri tarafından Ukrayna’ya yapılan askeri yardımlara da değindi. Cini şişeden çıkaranın Batı olduğunu dünyada kimse unutmadı.”

Putin, “Batı tarafından Kiev’e sağlanan silahların menzili ne kadar uzun olursa, tehdidi Rusya topraklarından o kadar uzaklaştırmamız gerekiyor” dedi. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu