Teknoloji

Microsoft Office Uygulamalarına ChatGPT Desteği Geliyor!

Yapay zeka teknolojileri hayatımıza her geçen gün daha fazla entegre olurken, ABD merkezli teknoloji devi Microsoft’un yapay zeka sektörüyle ilgili çalışmaları devam ediyor. Hatırlayanlarınız olacak; şirket bir süre önce ChatGPTadlı sohbet robotunu geliştiren Open AI adlı bir şirkete yatırım yapmaya karar verdi.

Microsoft, ChatGPT teknolojilerini hizmetlerine entegre etmek için şu anda çok çalışıyor. Bu içerikte; gök mavisiChatGPT’nin hizmetine ekleneceği geçen ay duyruldu . Son zamanlarda, Microsoft’un arama motoruChatGPT eki Bing’e eklendiğinden hakkında konuştuk.

ChatGPT Word, PowerPoint ve Outlook’a da geliyor!

Microsoft kaynaklarına dayanan bilgilere göre Microsoft, bu kez Word, PowerPoint ve Outlook gibi. ofis uygulamalarına ChatGPT, eki eklemek için harekete geçti. Edinilen bilgilere göre şirketin yakın zamanda bir etkinlik düzenleyeceği ve entegrasyonun tamamlandığı belirtiliyor. ilan edecek.

Peki ChatGPT ofis uygulamalarında nasıl kullanılacak?

Microsoft konu hakkında bir açıklama yapmasa da kaynaklara göre ChatGPT, kullanıcıların ofis uygulamalarında kullanılabiliyor. daha iyi metin ve içerik üretmek için Yardımcı olacaktır. Bu kapsamda metinlerdeki yazım hataları ChatGPT tarafından analiz edilecektir. Ayrıca Word veya Powerpoint gibi uygulamalarda açılan uzun içerikler ChatGPT ile anında oluşturulabilmektedir. özetlenebilir . AI aracı Outlook’taysa e-postaları yanıtlave daha düzgün filtrelemek için kullanılabileceğinden bahsedilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu