Haber

Laiklik Saldırısına Girerek Müşterilerine 100. Yıl Saç Kesimini Teklif Eden Bolulu Berberi

Türkiye Cumhuriyeti, 29 Ekim 2023 Pazar günü 100. yılını kutluyor. Tam 100 yıl önce ilan edilen Cumhuriyet, ülkenin her yerinde coşkuyla kutlanırken, ortaya ilginç görüntüler çıkıyor. Bolu’da saçını kestirmek için yanına gelen bir müşterinin ensesinde ‘100’ tabelası vardı. ‘Yıl’ sembolünü kazıyan berber de onlardan biri.

Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünü kutladığımız 29 Ekim Pazar sabahına girmenin heyecanını yaşıyoruz.

Tören için ülkenin dört bir yanındaki çocuklar okullardaki yerlerini aldı. Sokaklar, caddeler ve toplu taşıma araçları kırmızı-beyaz bayraklarla dolu. 100.yıl mucizemizin yıl dönümünü kutlamanın heyecanı hepimizde var.

Bu heyecanı yaşayan isimlerden biri de Bolu Tabaklar Mahallesi’nde berberlik yapan Mehmet Kızıloğlu oldu.

Saçını kestirmek için kendisine gelen müşterisine Cumhuriyetin 100. yılına özel tasarım yapmak istediğini söyleyen ve olumlu yanıt alan Mehmet Kızıloğlu, işe koyuldu.

Müşterisinin boynunu tıraş ederken ay yıldız sembollerini usturayla oyan Mehmet Kızıloğlu, altına “100. Yıl” yazdı.

Daha sonra ay, yıldız ve 100. yıl metnini kırmızıya boyadığını söyledi. Müşterisinin tasarımı çok beğendiğini ve tasarımı sosyal medyada paylaşınca talebin arttığını söyleyen Mehmet Kızıloğlu, aynı şekilde tıraş olmaya devam edeceğini duyurdu.

Bu tıraş için 10 kişi daha sırada bekliyor!

‘Cumhuriyetimizin 100. yılı Türkiye genelinde büyük bir coşkuyla karşılanıyor. Biz de ‘Ne yapabiliriz?’ dedik. düşündük. Bizim işimiz saç kesmek. Bir müşterimizin başına Cumhuriyetin 100.yılını kazımaya karar verdik. Müşteri süreci beğendi.

Bu konuyla ilgili müşterilerim saçlarına ay yıldız yaptırma talebinde bulundular. Ay yıldız çizdirmek için bizimle iletişime geçiyorlar. Randevu aldım. Fener alayından önce 10 kişiyi daha bu şekilde tıraş edeceğim. Öncelikle saçın genel sınırlarını jiletle çizdim. Daha sonra onu kırmızı boyayla boyadım.’

İşte Cumhuriyetin 100. yılı tıraşı.?

habertavas.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu