Haber

Köy Muhtarı 14 Yaşındaki Çocuğa İstismar Etti! ‘Anneme para veriyordu’

Şanlıurfa’da ‘köy ağası’ olarak anılan ve muhtar olduğu bilinen 70 yaşındaki Nihat Y., 14 yaşındaki çocuğa defalarca tacizde bulunduğu gerekçesiyle yargılandı.

Mahkeme, ‘erkekliğim bitti’ diyerek kendini savunan Nihat Y.’yi tutuksuz yargılarken, istismara uğrayan çocuğun kardeşi, annesinin Nihat Y’den para aldığını söyledi.

Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinde muhtar ve toprak zengini olduğu belirtilen 70 yaşındaki Nihat Y.’nin, yoksul bir ailenin 14 yaşındaki çocuğuna defalarca istismarda bulunduğu iddia edildi.

Birgün’de yer alan habere göre, küçük çocuğun söylediklerine rağmen tutuksuz yargılanan Nihat Y.’nin, çocuğun annesine düzenli aralıklarla “nakdi yardım” yaptığı belirtildi. İstismara uğrayan çocuğun Çocuk İzlem Merkezi’nde anlattıkları, istismarın boyutunu ortaya çıkardı.

ZK’nin Çocuk Gözlem Merkezi’nde kaydedilen ifadeleri istismarın boyutlarını ortaya çıkardı. Tutanaklara göre, 2009 doğumlu ZK, ortaokuldayken ailesi tarafından okuldan alındı. Annesi, babası ve 5 kardeşiyle birlikte yaşadığını belirten ZK, ailesinden şiddet gördüğünü söyledi.

Toprak zengini ve köy muhtarı Nihat Y’nin annesinin arkadaşı olduğunu belirten küçük çocuk, “2021 yılında bir gün annem ‘Hastaneye gideceğiz’ dedi. “Hastaneye gittiğimizde bu adam da geldi ve arabasına bindik” dedi.

Araçta Nihat Y’nin vücuduna dokunduğunu anlatan ZK, sözlerine şöyle devam etti:

‘Annem ve kız kardeşim arabanın arka koltuğundaydı. Annem de Nihat’ın bana dokunduğunu gördü. Boş bir alana gittik. Önce arabada annemin yanında bana dokundu. Annem arabadan indiğinde ona dokunmaya devam etti. Annem arabadan indiğinde bir ağacın yanına oturdu. Nihat beni yanağımdan ve dudaklarımdan öpmeye çalıştı. Yaklaşık beş-on dakika boyunca bana dokundu. Sonra eve döndük ve anneme ‘Bunu yapmak istemiyorum’ dedim. Annem bana kızgın.”

“Annem ‘git’ diyordu”

2021 yılında maruz kaldığı istismarın 2023 yılına kadar devam ettiğini kaydeden ZK, 25 Ekim’de aldığı ifadede şu ifadeleri kullandı:

‘Nihat bana en son 24 Ekim’de dokundu. Nihat beni arıyordu, annem ‘git’ diyordu, ben de gidiyordum. Boş bir yere gidiyorduk. Özel bölgesine dokunmamı istedi. Bunları yaparken bana 200-300 TL ya da bin, 2 bin TL veriyordu. Okul eşyalarımı alıyordu. Annemin arkadaşıydı. Babamın ne olduğu hakkında hiçbir fikri yok. Arkadaşlarıma olayı anlattım ve anneme kendimden utandığımı söyledim. Ben çalışmak istediğimi söyledim ama annem ‘Zaten para gelmiyor mu?’ dedi. dedi. Anneme bir şey olmazsa Nihat’ı şikayet edeceğim.’

Küçük erkek kardeş annesinin para aldığını doğruladı

2013 doğumlu kardeşi MK da küçük çocuğun söylediklerini doğruladı. Nihat’ın kız kardeşine dokunduğunu belirten MK, şöyle konuştu:

‘Nihat isimli şahsın köyün muhtarı olduğunu duydum. O kız kardeşime para veriyordu, kız kardeşim de parayı anneme veriyordu. Annem Nihat için “Hayırsever bir insandır” dedi. Araçta bulunan Nihat isimli şahıs ablama “Bana dokunmazsan videonu gönderirim” diyerek kız kardeşime bir şeyler izletti. ‘Sözümün ardından babama teslim olmak istiyorum.’

‘Erkekliğim bitti’ savunması

Taciz şüphesiyle tutuklanan Nihat Y., Şanlıurfa 3. Sulh Ceza Hakimliği’nde çelişkili ifadelerde bulundu.

Yaşı nedeniyle kendi ihtiyaçlarını karşılayamadığını savunan Nihat Y, 5 yıldır tekerlekli sandalye kullandığını söyledi. “Erkeklikten çıktığını” iddia etti. Aileyi 2 yıldır tanıdığını belirten Nihat Y, “Annesi paraya ihtiyacı olduğunda beni arardı. Varlıklı bir insan olduğum için aileye yardım ettim.”dedi.

Tutuksuz yargılama kararı

Nihat Y, hakkındaki suçlamaları reddederken hakimliğin skandal bir karar verdiği öğrenildi. İlk duruşmada mahkeme heyeti, duruşmanın tutuksuz devamına karar verdi. Nihat Y yurt dışına çıkış yasağı ve adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu