Haber

Kadıköy’de Ters Yöne Giren Motosikletli Yakalandı

KADIKÖY’de polisin yaptığı incelemede ‘dur’ ihtarına uymayan ve ters yönde seyreden motosiklet ekiplerin kovalaması sonucu yakalandı. Ehliyeti olmadığı belirlenen motosiklet sürücüsü Tayyip Irmak’ın 1.67 promil ile alkollü olduğu, polise verdiği savunma hayrete düşürdü.

Kağıthane’de motosikletin çarptığı polis memurunun şehit olması ve Bostancı sahil yolunda hız yapan otomobilin bisiklet sürücüsüne çarparak hayatını kaybetmesi üzerine, denetimini artıran Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Devriye Amirliği ekipleri, hız yapan sürücülerle ilgili çalışma yaptı. Çetin Emeç Bulvarı. Bu çalışmalar sırasında karşı yönden kontrol noktasına giren motosikletçi ‘dur’ ihtarına uymayarak kaçtı. Motosikletin peşine düşen ekipler, motosiklet sürücüsünü kısa sürede yakaladı.

“NİYETİM KÖTÜ DEĞİL”

Polise yakalandıktan sonra elleri kelepçeli şekilde takılan motosiklet sürücüsü Tayyip Irmak(19), ceza almamak için “Niyetim kötü değildi” dedi. Bunun üzerine açıklama yapan polis memuru, “Niyetimin temiz olduğunu söylüyorsunuz. Uygulama noktasında motosikleti geri vitese takıp kaçıyorsunuz. Ben size söylüyorum bu olayda iki polis şehit oldu” dedi. Bu hafta böyle.Sonra kötü niyetim yok diyorsun.Sen Allah’tan daha iyisin.Peki sen kötü olsaydın biz ne yapardık?”

38 BİN LİRA CEZA UYGULANDI

Ruhsatsız olduğu belirlenen Tayyip Irmak’ın alkolünü ölçen ekipler, 1.67 promil alkollü olduğunu belirledi. Motosiklet sürücüsü, ehliyetsiz ve alkollü araç kullanmak, karşı istikamette aşırı hız yapmak ve ‘dur’ ihtarına uymamaktan 38 bin lira para cezasına çarptırıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu