Haber

İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta’nın Berat Kandili Mesajı

İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta, Berat Kandili münasebetiyle bir açıklama yayınlayarak tüm İslam aleminin bayramını kutladı. Deprem felaketi nedeniyle ülke adına çok üzüldüklerini aktaran Önder Usta, bu sıkıntılı günleri dayanışma ruhu içinde her zaman birlikte atlatacaklarını söyledi.

Başkan Usta yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Berat Kandili, Müslümanların günahlarından arınma fırsatı buldukları, sınırsız affı ve merhameti olan Yüce Allah’a sığınarak ilahi lütuf ve berekete kavuşabildikleri mübarek gecelerden biridir.

Bu geceyi ibadetle geçirmenin sevabı ve sevabı çoktur. Bu fırsatı iyi değerlendirmek bizim elimizde. Bu gece dargınlıkları unutup, nefsimiz ile yüzleşmeli, hata ve günahlarımız için yüce Allah’tan af dilemeliyiz. Berat gecesini vesile kılarak özümüze dönmeli, umutlarımızı canlandırmalı, bağışlama ve bağışlama duygularımızı güçlendirmeliyiz.

Böylesine mübarek bir geceyi idrak edeceğimiz bugün, ülke olarak yaşadığımız büyük şokun yaralarının sarılması için dua ederken, yardım seferberliği ve dayanışma ruhu içinde hareket etmeye devam edeceğiz.

Bu vesileyle bir kez daha depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, hastanelerde tedavi gören yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta İznikli hemşehrilerimiz olmak üzere ülkemizin ve tüm İslam aleminin Berat Kandili’ni, ülkemizi ve yakın coğrafyamızı etkisi altına alan depremin yaralarına bir an önce sarılması dileğiyle kutluyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu