Yaşam

İşte Türkiye’de aşıklara eşlik eden şarkılar

Yılın aşka en çok gönderme yapan Şubat ayının en özel günü geldi çattı. Bugün müzikseverlerin en çok hangi müzik türünü dinleyeceklerini ve hangi aşk müziğine tutkuyla eşlik edeceklerini tam olarak tahmin etmek zor ancak Spotify, geçen yılın Sevgililer Günü’nün Türkiye’de ve dünyada en çok dinlenen müziklerini açıkladı.

Geçtiğimiz yıl Sevgililer Günü’nde Türkiye’de Spotify’da en çok dinlenen müzik Semicenk ve Reynmen’den Yana Yana oldu. Yana Yana’yı Mert Demir ve Mabel Matiz’in Antidepressant şarkısı izledi. BLOK3’ün AFFETMEM’i listede üçüncü olurken, 2023’ün en çok dinlenen müzikleri sıralamasında zirvede kimseyi bırakmayan Simge’den Aşkın Olayım, Sevgililer Günü’nde en çok dinlenen dördüncü şarkı olurken; Heijan ve Muti’den İmparator beşinci müzikti.

John Legend’in en romantik hitlerinden biri olan All of Me, 14 Şubat 2023’te tüm dünyada “Sevgililer Günü” kapsamında oluşturulan çalma listelerinde en çok dinlenen müziklerin başında dikkat çekti. Sevgililer Günü temalı listelerin en çok dinlenenleri arasında Bruno Mars’ın Just the Way You Are şarkısı ikinci, The Temptations’ın My Girl şarkısı üçüncü, Ed Sheeran’ın Thinking out Loud ve Perfect şarkıları ise dördüncü ve beşinci sırada yer aldı. takip etti.

En sevdiğiniz sanatçıların aşk müziğinin perde arkasını keşfedin

Bu yılki Sevgililer Günü kutlaması kapsamında Spotify, Parçalanmış ve Sevgi Dolu Kalpler’deki 10 müziğin hikâyesine, kırık kalplere deva, sevgi dolu kalplere hayırsever ve Sevgililer Günü’nün olmazsa olmazı iki çalma listesine ev sahipliği yapıyor. Herkesin sevdiği Paramparça ve Seven Kalpler çalma listelerinde kullanıcılar, Semicenk, Derya Uluğ, Gökhan Türkmen ve Mert Demir gibi sanatçıların sevilen modüllerini ve bu modüllerin duygu dünyasına dair anlattığı özel hikayeleri izleyebilecek. 14 Şubat’ta kullanıcıların hizmetine sunulacak olan Playlist Stories özelliği önümüzdeki hafta boyunca platformda kalacak.

 

14 Şubat 2023’te Türkiye’de en çok dinlenen müzikler:

 1. Yana Yana – Semicenk, Reynmen
 2. Antidepresan – Mert Demir, Mabel Matiz
 3. AFFETMEYECEĞİM – BLOK3
 4. Aşkın Olayım – Simge
 5. İmparator – Heijan, Muti
 6. NKBI XI CAN’T – Remix – Lvbel C5, Güneş
 7. BANA ZAMANIN YOK MU? – Güneş
 8. DACIA – Lvbel C5
 9. VURUŞ – BLOK3
 10. Karadan Karaya – Çakal, Arem Özgüç, Arman Aydın

 

 

2023 yılında Sevgililer Günü çalma listelerinde dünyada en çok dinlenen müzikler:

 1. Her Şeyim – John Efsanesi
 2. Tam Olduğun Gibi – Bruno Mars
 3. Kızım – Baştan Çıkarmalar
 4. Yüksek Sesle Düşünmek – Ed Sheeran
 5. Mükemmel – Ed Sheeran
 6. Seni Her Zaman Seveceğim – Whitney Houston
 7. Sonunda – Etta James
 8. Aşkımı Hissettir – Adele
 9. Aşık – Taylor Swift
 10. bin yıl – Christina Perri

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu