Haber

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına karşı Trabzon ve Ordu’da suç duyurusu yapıldı

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarıyla ilgili Trabzon ve Ordu’da suç duyurusunda bulunuldu.

Saadet Partisi İl Başkanı Şakir Şahintaş, Trabzon Adliyesi önünde toplanan grup adına yaptığı açıklamada, İsrail’in Gazze’de 16 yıldır uyguladığı ablukayla 2,5 milyon insanı açlığa, karanlığa, hastalığa ve ölüme terk ettiğini söyledi. şehri açık hava hapishanesine çeviriyor. belirtti.

Şahintaş, İsrail’in o kadar suçlu hale geldiğini, hastaneleri, camileri, kiliseleri, masum insanların sığındığı yerleri bombaladığını belirtti.

Filistinlilerin maruz kaldığı soykırım, insan hakları ihlalleri ve savaş hukuku ihlalleri nedeniyle İsrailli yetkililer hakkında suç duyurusunda bulunma kararı aldıklarını belirten Şahintaş, şöyle konuştu:

“Gerekli soruşturmanın yapılmasını, faillerin tespit edilmesini, delillerin toplanmasını, Adalet Bakanı’nın bu konuda görüşünün alınmasını, gerekli soruşturma ve işlemlerin yapılmasını, şüpheliler hakkında dava açılmasını talep ediyoruz. Bu suçları işlediklerini ve cezalandırıldıklarını belirterek, “Umuyorum ki, onu cezalandırmak amacıyla yapacağımız bu çalışma hayırlı olur ve bu vahşet ve barbarlık bir an önce sona erer.”

Şahintaş daha sonra suç duyurusu dilekçesini Cumhuriyet Başsavcılığı’na sundu.

Ordu

Ordu’da İsrail’in Gazze saldırıları protesto edildi.

Cumhuriyet Mahallesi Ordu Üniversitesi Ergin Karlıbel Camii avlusunda toplanan grup, Filistin’e destek sloganları attı.

Furkan İmdat, grup adına yaptığı açıklamada, “Bugün kalbimizin kırıldığı, kalbimizin kırıldığı bir günü daha yaşıyoruz. Tarihin en vahşi katliamlarından biri, milletin gözleri önünde yaşanıyor. 19 gün boyunca tüm dünyanın gözü önünde. Bombalar yağmur gibi yağıyor. Binalar havaya uçuyor. Kadınlar, erkekler, erkekler ve kadınlar evlerinde, sokaklarında görülüyor. Çocuklar, yaşlılar, doktorlar, gazeteciler dahil masum insanlar, öldürülüyor. Bütün bunlar gözümüzün önünde oluyor. Gazze nefes almıyor.” dedi.

Saadet Partisi Ordu İl Müdürlüğü yetkilileri de İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarıyla ilgili Ordu Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu