Yaşam

Hadise Ankara’da patlak verdi! Muhteşem Cumhuriyet konseri

ANKARA (İGFA) – Ankara Büyükşehir Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla renkli etkinlik ve konserlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Cumhuriyetin ilanının 100. yılı nedeniyle düzenlenen etkinlikler kapsamında Atatürk Orman Çiftliği’nde önce BEGE, ardından sevilen sanatçı Hadise sahne aldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi verilerine göre konsere yaklaşık 100 bin kişi katıldı.

“ANKARA’NIN RENGİ KIRMIZI BEYAZ BAYRAĞIMIZIN RENGİDİR”

Başkentli yaklaşık 100 bin kişi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ndan bir gün önce sevilen sanatçı Hadise’nin konseriyle doyasıya eğlendi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, eşi Nursen Yavaş ile birlikte Atatürk Orman Çiftliği’nde düzenlenen konsere katılan Ankaralıları selamladı. “Cumhuriyetimizin 100. yılını sizlerle birlikte Cumhuriyetimizin başkentinde kutlamaktan büyük gurur duyuyorum. Ankara’ya gri şehir diyenler var. Yanılıyorlar… Ankara gri bir şehir değil, Ankara’nın rengi kırmızı beyazdır. Bayrağımızın rengidir. Bunun en güzel örneği şu anda sahadaki bu coşkulu kalabalıktır. Cumhuriyetimizin 100. yılını şanla, erdemle, en büyük coşkuyla kutlamak Cumhuriyetimizin Başkentine elbette yakışır. Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum ve sizlerle gurur duyuyorum. Ankara’da 100’üncü yılımızı sadece konserlerle değil, sokak sokak, sokak sokak, semt semt kutlamaya devam ediyoruz. Tüm ana arterleri, şehir merkezlerini, yolları ve köprüleri yüce Türk Bayrağımız ve Atatürk fotoğraflarımızla süsledik. “Forumlar, stantlar, fener yürüyüşleri, spor, müzik, tiyatro ve folklor gösterileri ve çeşitli etkinliklerle kutlamaya devam ediyoruz.”açıklamalarını yaptı.

“BİZ VATANI AY YILDIZLI BAYRAĞIMIZDAN BULAN AŞKLARIZ”

“Biz Ankaralılar olarak Cumhuriyet coşkusunu iliklerimizde hisseden özgürlük aşığıyız.”Yavaş konuşmasına şöyle devam etti: “Bizler, bir çift mavi hayranlık uyandıran denizi, sarı saçlarda nurları, ay yıldızlı bayrağımızda vatan bulan aşıklarız. Çünkü biz yedi güce karşı çıkan bir milletin düşmana ‘dur’ dediği toprakların çocuklarıyız. İşte şimdi bulunduğumuz yer Atatürk Orman Çiftliği… Büyük Başkan Atatürk’ün kendi malıyken milletine bağışladığı yerdeyiz. Atamız şu an bulunduğunuz araziye ayak basmış, bir bataklığı bu hale getirmiş, bu yollarda yürümüştür. Ne mutlu ki, kısa bir süre önce çorak bir yerken, Atatürk’ümüzün emanetini doğayla, yeşillikle, insanlıkla hak ettiği şekilde yeniden buluşturduk. Cumhuriyetimizin değerini ve Cumhuriyet döneminin başarılarını her geçen gün daha iyi anladığımız bu günlerde, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar kalacağını buradan haykırıyoruz. “Türkiye Cumhuriyeti sadece kendi ülkesinin çocuklarına değil, dünyadaki tüm mazlumlara, mağdurlara, yetimlere yardım edecektir.”söz konusu.

“TÜRK’ÜM DİYEMEYENLER NE MUTLU, TÜRK’ÜM DEYENLER NE MUTLU”

Yavaş, hep birlikte Ankara’yı dünya başkentleriyle yarışan bir şehir haline getireceklerinin altını çizerek, şöyle konuştu: “Bakın Gazze’de küçük çocuklar katlediliyor. Siviller hayatını kaybediyor, büyük bir trajedi yaşanıyor. İşte bu ülkenin çocukları, hem kendi özgürlüğümüzü korumak için hem de insanlık dışı katliamlara maruz kalan yetimler gibi olabilmek için Türkiye Cumhuriyeti’ni, bağımsızlığımızı ve Cumhuriyetimizi sonuna kadar koruyacağız. Bu duygularla Ankara’yı, Büyük Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’e yakışan, dünya başkentleriyle yarışan bir kent haline getireceğiz. İnşallah destek verirseniz 101’inci yılımızı önümüzdeki yıl bu alanda, Atatürk Orman Çiftliği’nde hep birlikte kutlayacağız. Yaşasın özgürlük… Yaşasın Cumhuriyet… 100. yılımız kutlu olsun. Ne mutlu Türk’üm diyene… Ne mutlu Türk’üm diyene, ne mutlu Türk’üm diyemeyenlere… Asırlar boyu. “Sonsuza Kadar Cumhuriyet”dedi.

ŞEHİR MERKEZLERİNDEN ABB’YE TEŞEKKÜR

Cumhuriyetin 100. Yıl kutlamaları kapsamında Atatürk Orman Çiftliği’nde düzenlenen BEGE ve Hadise konserinde unutulmaz anlar yaşayan Başkentliler, ABB’ye teşekkür ederken şu sözlerle görüşlerini dile getirdi:

-Ceren Gazeloğlu: ”Konser çok iyi gidiyor, arkadaşlarımla çok güzel vakit geçiriyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

-Canan İnanç: ” Üniversite okumak için Ankara’ya geldim. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği konserlere yeni gelmeye başladım. Bugünkü konser de oldukça eğlenceliydi. 29 Ekim’in ülkeme nice mutlu ve keyifli geçmesini diliyorum.

-Ruhat Cebe: ” Konser çok güzel gidiyor, çok eğleniyoruz, bağırmaktan sesim kısılıyor. Herkesin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.”

Sezen Ergül : ”Konserler çok iyi gidiyor, Hadise’yi dinleyeceğim için çok heyecanlıyım. “Cumhuriyet’in 100’üncü yılı nedeniyle çok heyecanlıyım. Bize konser düzenleyen Başkanımız Mansur Yavaş’a teşekkür ediyorum.”

Yusuf Can Bingöl : ”Ankara Üniversitesi’nde okuyorum, konseri dinlemeye geldim, çok eğleniyoruz. Tüm Türkiye’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu