Haber

Ekşi Sözlük’ten yeni açıklama: Kararın gerekçesini öğrenemedik

Her gün binlerce kişinin aktif olarak kullandığı ve ziyaret ettiği Ekşi Sözlük’e Bilgi Teknolojileri ve İrtibat Kurumu’nun (BTK) aldığı kararla dün itibarıyla erişim engellendi. Çok sayıda kullanıcı siteye erişemezken, BTK’nın sorgulama sayfasında “eksisozluk.com’un Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun 21/02/2023 tarih ve 490.05.01.2023.-100029 sayılı kararı ile erişime kapatıldığı” belirtildi.

“BİZ BİLGİSİZ DEĞİLİZ”

Ekşi Kelamlık, kararın ardından sosyal medyadan açıklama yaptı. Açıklamada, “Merhaba, erişim yasağı kararı olduğunu gördük ancak detaylar hakkında bilgimiz yok, yetkililerden bilgi almaya çalışıyoruz. Bilgi aldıkça paylaşacağız.” söylendi.

YENİ DUYURU GELDİ

Site bugün hala erişime açık değilken Ekşi Sözlük’ten yeni bir açıklama geldi. Şirket, avukatların durumu takip etmek için Ankara’ya gittiklerini belirterek, “Sabah saatlerinde avukatımız ve müdürümüz durumu takip etmek için Ankara’ya geldi. BTK yetkilileriyle çok görüşmeme rağmen kendilerine bilgi verildi. erişim sorununun nedeni hakkında rastgele bir BTK yetkilisi tarafından bilgi verilmesine rağmen, yaptığımız sorgulamada Ankara 4. Sulh Ceza Hakimliği’nin 22/02/2023 tarih ve 2023/1532 sayılı kararının verildiğini gördük. bize, bu yüzden karara varmaya çalışıyoruz. Bilgi alırsak veya bilgi alırsak sizinle paylaşacağız.” açıklama yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu