Yaşam

Duyan kaçırmıyor! Bu bitkiyi eken, tozlara veda ediyor…

Yaz aylarında camların sürekli açık olması, evin daha kısa sürede tozlanmasına neden oluyor. Toz alma işlemi de birçok kişi için oldukça can sıkıcı olabiliyor.

Ancak ekeceğiniz o bitki hem evinizi güzelleştirirken hem de tozları toplayarak mucizeler yaratıyor. Bitki uzmanlarının da önerdiği bu bitki evde bulunan tozları azaltmada oldukça başarılı oluyor ve havayı temizliyor.

Yaz aylarında yaşanan sıcaklıklar camların ve kapıların daha çok açılmasına ve böylelikle evin hızlı bir şekilde tozlanmasına neden olabilir. Ancak toz derdinden kurtulmak o bitkiyi ekmekten geçiyor. İşte, toz toplayan o bitki…

Eken toz nedir unutuyor…

Güneş ışığına ihtiyaç duymayan, dış mekanlarda kullanılan popüler ev bitkilerinden biri olan bitki özellikle iç mekanlarda oluşan tozlar içinde bir numaralı kalkan olabiliyor.

İç mekanın havasını değiştiren yılan bitkisi, odanızın daha temiz olmasını ve tozlardan arınmasını sağlıyor. Bitki ortamdaki havayı temizleme gibi güçlü özelliklere sahip olduğu için NASA tarafından da test ederek onaylanmış durumda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu