Haber

Bungie, Valorant oyun yönetmeni Joe Ziegler’ı satın aldı

Bungie’de oyun direktörü olarak çalışmaya başlayan Joe Ziegler, duyuruyu 19 Aralık Pazartesi günü Twitter hesabından yaptı. Joe Ziegler, “Yeni evimin Bungie’de olduğunu ve bir gün hepinizin oynayacağını umduğumuz yeni şeyler üzerinde çalıştığımızı duyurmaktan memnuniyet duyuyorum.” söz konusu.

VALORANT OYUN YÖNETMENİ BUNGIE’YE GİDİYOR

Riot Games’te geçirdiği kusursuz 12 yılın ardından son haftasını geçireceğini takipçileriyle 8 Aralık’ta Twitter hesabından paylaşan Ziegler, bir hafta sonra Bungie ile anlaştığını duyurmuştu.

Ziegler, Riot Games’teki kariyeri boyunca Valorant için orijinal fikri en başından beri bulması ve David Nottingham ile birlikte projenin geliştirilmesine öncülük etmesiyle büyük ölçüde itibar görüyor. Oyun 2018’de yayına girerken geliştirme 2014’te başladı. 2021’in sonunda Ziegler, duyurulmamış bir projeye odaklanmak için oyunun yönetmenliğinden ayrıldığını duyurdu.

Destiny ve Halo serilerini geliştiren ABD’li video oyun geliştiricisi Bungie, Şubat 2022’de teknoloji devi Sony’nin oyun konsolu PlayStation çatısı altına 3,6 milyar dolarlık anlaşma ile girdi.

Bungie şu anda Destiny 2’nin 28 Şubat 2023’te yayınlanan yeni genişlemesi Lightfall üzerinde çalışıyor. Lightfall yeni bir alt sınıf sunuyor ve yeni bir fütüristik ortamda geçiyor. Lightfall’ın ardından Bungie, mevcut efsanenin sonunu belirleyen 2024’ün The Final Shape DLC’sine odaklanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu