Ekonomi

BIST şirketlerinden güncel haberler

Investing.com – Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerin yaptıkları bildirimlere göre hazırladığımız güncel şirket haberleri özetimize içeriğimizin devamında göz atabilirsiniz.

Kazançlı yatırımlar için doğru adres: InvestingPro. Şimdi %20’ye varan indirimden yararlanmak için INVTROZEL1A kodunu kullanın.

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

Petkim Petrokimya Holding A.Ş.

HSBC, Petkim (PETKM) için fiyat hedefini 13.0 TL’den 15.0 TL’ye çıkardı.

Türkiye İş Bankası A.Ş.

İş Bankası’nın (ISCTR) 2024 yılı 3 aylık konsolide net kârı 14.033.928.000 TL oldu. (2023/3 aylık: 12.853.982.000 TL)

Halkbank

Halkbank’ın (HALKB) 2024 yılı 3 aylık konsolide net kârı 5.508.806.000 TL oldu. (2023/3 aylık: 4.709.521.000 TL)

Batıçim Bati Anadolu Çimento Sanayi A.Ş.

Batıçim (BTCIM), yıllık asgari 2 milyon ton çimento üretim kapasiteli öğütme ve paketleme tesisi kurulumu için gerekli çalışmalara başlanmasına karar verdi.

Tatlıpınar Enerji Üretim A.Ş.

Tatlıpınar Enerji Üretim A.Ş., (TATEN) Ağaoğlu Yenilenebilir Enerji Yatırım Holding A.Ş.’nin yönetim kurulunda temsil edilme ve oyda imtiyaz hakkı sahibi toplam sermayenin %25’ine tekabül eden paylarının ve toplam sermayenin %15’ine tekabül eden imtiyazsız paylarının devri ile olmak üzere toplamda Ağaoğlu Yenilenebilir Enerji Yatırım Holding A.Ş.’nin sermayesinin %40’ını temsil eden paylara sahip oldu.

Mega Polietilen Köpük Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında MEGAP payları 13/05/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 12/06/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu edilemeyecek.

Edip Gayrimenkul Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında EDIP paylarında 13/05/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 12/06/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacak.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (kredili işlem yasağı tedbiri) brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecek.

Loras Holding A.Ş.

Loras Gayrimenkul’un (LRSHO) %35, Adese Gayrimenkul Yatırım A.Ş.’nin (ADESE) %65 pay sahibi olduğu Loras Gayrimenkul Yatırım A.Ş.’nin yönetim kurulu kararıyla; şirketin, Sermaye Piyasası Kurulunun II-18.1 sayılı Kayıtlı Sermaye Sistemi Tebliği’nde düzenlenen kayıtlı sermaye sistemine geçmesine, bu kapsamda kayıtlı sermaye tavanının 15.400.000.000 TL olarak belirlenmesine, Kanun’un 48’inci ve 49’uncu maddeleri ile III-48.1 sayılı Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarına İlişkin Esaslar Tebliği’nde düzenlenen dönüşüm işlemlerinin gerçekleştirilmesine ve ilgili mevzuat hükümlerine göre gerekli tüm başvuruların yapılmasına karar verildi.

Orge Enerji Elektrik Taahhüt A.Ş.

Orge Enerji (ORGE), Kocaeli Demirciler Organize Sanayi Bölgesi’nde inşa edilecek Metal Oksit Çatı Güneş Enerji Santrali Projesi’nin kurulum işlerine yönelik olarak verdiği 147.900,00 dolar + KDV tutarındaki teklife ilişkin İşveren Metal Oksit Kimya Sanayi A.Ş. ile sözleşme görüşmelerine başlandığını duyurmuştu.

Bahsi geçen sözleşmenin imza süreci tamamlandı. İşin 90 günde bitirilmesi planlanmaktadır.

GSD Holding A.Ş.

GSD Holding’in (GSDHO) sermayesinin tamamına sahip olduğu bağlı ortaklığı GSD Shipping B.V. bünyesinde tüm paylarına sahip olduğu Malta’da kurulu Zeyno Maritime Limited şirketine ait Zeyno isimli kuru yük gemisinin satışına karar verildi ve satış işlemleri tamamlanarak gemi teslimi gerçekleşti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu