Teknoloji

Apple’ın M3 İşlemcilerindeki “Dinamik Yakalama” Özelliği Neler Sunuyor? Bu Özellik Ne İşe Yarayacak?

Apple’ın Scary Fast etkinliği resmi olarak gerçekleşti. Bu etkinlikte şirket M3 serisi işlemciler yeni Mac modellerini tanıttı. Apple bu yıl performansa daha çok odaklandı ve M3 ailesi işlemciler özellikle yeni GPU mimarisiyle popüler oldu. video oyunlarıBu sizin için bir fark yaratacaktır.

Apple’ın yeni GPU mimarisine geçişi Yeni nesil teknolojiler gelişmesini de sağladı. Bunlardan biri de Dynamic Catching adı verilen teknolojiydi. Peki Dinamik YakalamaTam olarak neye hizmet edecek?

M3 işlemcili MacBook Pro: Satın almaya değer mi?

Dynamic Catching teknolojisi ne yapacak?

Bugün hangi bilgisayarı kullanırsanız kullanın, farklı süreçler için Farklı miktarlarda güce ihtiyacınız var. Apple’ın yeni teknolojisi tam olarak buna odaklanıyor. Dynamic Catching, M3 işlemcilerde GPU’da kullanılacak yerel bellek miktarını belirler. gerçek zamanlı olarak ayarlayacaktır. Bu sayede bilgisayarın gereksiz yorulması önlenecektir. Ayrıca yüksek güç gerektiren bir program veya oyun performanstan ödün vermeyecektir.

Apple’ın M3, M3 Pro ve M3 Max işlemcileri hakkında detaylı bilgi için:

Dynamic Catching özelliğini şu şekilde açıklayabiliriz; Diyelim ki Safari’yi açıp YouTube’da bir video izleyeceksiniz. Apple M3 işlemci bu amaçla GPU’nun yerel bellek boyutunu kullanır. onu aşağıda tutacağım . Görüntü izlerken hafıza kullanımı ve dolayısıyla pil tüketimi düşük olacaktır. Daha sonra YouTube’u kapatıp oyun oynamaya başladınız. Apple M3 bunu otomatik olarak algılayacak ve GPU’nun sunduğu bellek miktarını artıracaktır. Bu durumda Mac bilgisayar maksimum performanssunmaya başlayacak.

Apple’ın Scary Fast etkinliğinde tanıttığı Mac’ler ve Türkiye fiyatları için:

haberbasiskele.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu